Klatreverket ligger rett bak bryggeriet. Her er det tilbud om trening, klatring og yoga for alle interesserte.
Det er klatreklubbene i Krisiansand som står bak senteret, men du trenger ikke være medlem av noen klatreklubb for å klatre i sentret. Alle blir inkludert, både store og små, ferske og erfarne klatrere.
Klatreverket har 1000 m2 i grunnflate, og det er buldring i to etasjer. For å buldre trenger du ikke noe kurs, det er bare å ta på seg et par klatresko og sette gang. Klatreverket har eget barnerom som passer for barn fra 3 - 8 år. Det er også et fint sted for helt ferske voksne å starte med klatring.
Klatresenteret har den høyeste innendørs klatreveggen på Sørlandet, hele 17 meter. Her kan du klatre Autobelay, dvs benytte en selvsikringsmaksin som gjør det mulig for alle å klatre i tau uten å ha med seg en sikrer. Klatresenteret har 12 Autoblayer.